Kış Düğünü İçin Mekan veya Konsept Önerileri

Yaz düğünleri havanın sıcak olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilse de yazı beklemek istemeyenler için kış düğünü de son derece cazip hale getirilebilir. Kış mevsiminin kendine has romantikliği ve kapalı mekan imkanı birleşince ortaya çok şık konseptler çıkabiliyor. Soğuk havaların etkisiyle kapalı yerlerde yapılan kış düğünleri, mekanların havası ve kararlaştırdığınız konsept ile unutulmaz bir düğün haline getirebilir. İşte hayallerinizdeki kış düğünü için mekan veya konsept önerileri.

 

Kış düğünü dendiğinde akla ilk gelen mekanlardan biri restoranlardır. Hem kalabalık düğünler için ideal olması hem de dilediğiniz gibi dekore edilme şansının bulunması restoran düğünlerini cazip kılıyor. Kış düğünlerinde en çok  tercih edilen konsept renklerinden biri olan mavi, beyaz rengiyle birleşince son derece şık bir görünüm oluşuyor. Kış mevsiminin romantikliğini böyle bir restoranda yaşayabilirsiniz.

blue-winter-wedding-table-decoration

 

Düğünler için konsept fikirleri arasında son dönemde yükselişte olan tarihi mekanlar, kış düğünleri için son derece ideal görünüyor. Tarihi olan ya da tarihi bir şekilde dekore edilen yüksek tavanlı harika mekanlar kış mevsiminde yapılacak bir düğün için harika bir seçim olabilir. Mekanın gösterişinin yanı sıra daha fazla abartı isteyenler için parlak ışık süslemeleri ve pırıltılı dore rengi teması kullanılabilir.


Sparkly-Gold-Sequin-Table-Linen-for-Weddings

Kapalı bir mekanda yapılması mecburi olan kış düğünlerini bir kır düğünü havasında da yapabilmeniz mümkün. Bunun için ahşap masa, ahşap sandalyeler ve ışıklandırmalarla otantik bir ortam yaratarak, bohem bir kış düğününe imza atabilirsiniz.

 

wedding-reception15-unique-wedding-reception-ideas-toledo-wedding-planner-0fjvzpst_1600x11601

 

Çiçekleri ve baharı çok seviyor olmanıza rağmen düğününüzü kışın yapmak zorunda kaldıysanız bu durum kesinlikle bahar temalı bir düğün yapamayacağınız anlamına gelmez. Şık bir düğün salonu seçebilir ve düğün konseptinizi çiçeklerden oluşturabilirsiniz. Çiçeklerle bezenen salona uygun olarak siz de çiçeklerden oluşan bir taç takabilir ve çiçek temalı düğününüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Winter-32

Salon düğünü tercih etmeyenler, kış bahçesi bulunan mekanları tercih edebilir. Kış bahçelerinde yapılan harika düğünlerde yine isteğe göre otantik ya da bohem bir konsept seçilebilir ve kışın soğuklarına hiç aldırmadan yıllardır hayalini kurduğunuz düğünü gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

winter-weddings-iw3pmtfs

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply