Jade Roller Nedir? Nasıl Kullanılır?

Cilt bakımının son zamanlarda en çok konuşulan trendi jade roller. Peki bu çok konuşulan jade roller nedir? Yeşim taşından yapılan bir tür cilt bakım aleti olan jade roller, cildinizi güzelleştirmek için kullanabileceğiniz harika bir alet. Jade roller hakkında daha fazla bilgi edinmeye ne dersiniz?

Gracious Om Jade Roller (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Bir silindirin ucuna yerleştirilen yeşim taşı anlamına gelen jade roller, Antik Çin’e kadar uzanan bir cilt bakım yöntemi. Hem cildi hem de ruhu güzelleştiren bu doğal taş aleti son zamanlarda herkesin favorisi haline geldi.

Gemstone Facial Rollers (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Cildin sıvı döngüsünü güçlendirdiği söylenen bu silindir cilt bakım aleti ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Ödemi ve cilt şişkinliğinin yok olmasının yanında ince kırışıklıkların görünümüne de iyi geldiği söyleniyor.

Kitsch, Llc Kitsch Jade Facial Roller (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Her ne kadar adı yeşim taşı olsa da son zamanlarda farklı doğal taşlarla da yapılıyor. Ametist, kuvars, sodalit gibi doğal taşlardan yapılan bu alet farklı cilt sorunlarına da iyi geliyor.

Skin Gym Jade Eye Roller (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Bu aletin cilde faydaları ise saymakla bitmez. Öncelikle cildinizde ton farklılıkları ve kızarıklıklar varsa roller ile cildinize masaj yaparak bu ton eşitsizliklerinin yok olmasını ve cildinizin tek renk görünmesini sağlayabilirsiniz. Her zaman kullandığınız bir cilt bakım serumu ya da yağını daha iyi nüfus etmesi için roller kullanarak uygulayabilirsiniz. Bu aletin kullanım şekli ise genellikle uyumadan önce yatar vaziyetteyken kullanmak. Bu şekilde aşağıdan yukarı doğru hareketlerle cildinizin yerçekimi yüzünden sarkmasının önüne geçebilirsiniz.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.