İyi Bir Makyaj İçin Sırlar Nelerdir?

Selamlar herkese,

Bugün de sizinle içinizdeki cevheri yüzünüze yansıtacağız.

Nasıl mı?

Her kadın güzel makyaj yapmak ister. Fakat bir çoğumuzun düştüğü hata pahalı markalarla bu işi gerçekleştirmeye çalışmak. Tabi ki pahalı markaların hakkını da yememek lazım ama güzel bir makyaj için ille de onlar olsun diye bir kural yok önemli olan bunun farkında olmak.

Herkesin illaki yüzünde beğendiği bölgeler vardır. Gözler, dudaklar, elmacık kemikleri ve burun… Siz de beğendiğiniz bölgeyi öne çıkararak makyajınıza başlayabilirsiniz.

Öncelikle yüzünüzü güzelce yıkayıp tonik kullandıktan sonra nemlendirme işlemine geçmelisiniz. Unutmayın ki bu adımda kullanıcağınız ürünlerin işlevleri önemlidir. Markalara takılıp kalmayın. Herkes cildine uygun bir ürünü seçmeli.
Makyajımıza geçmemiz gerekirse, ben genelde yüzümü nemlendirdikten sonra yüzüme yüz bazı kullanırım. Yüz bazı makyajımın daha uzun süre yüzümde kalmasını sağlıyor ki bunu çalışan bayanların uygulamasını tavsiye ederim. Bundan sonraki adımlar zaten çok basit.
 Benden size küçük bir tavsiye her zaman makyajda göz makyajı kısmını en başta yapın çünkü farlardan dökülen tozlar cilt makyajınıza yapışacaktır ve sil baştan yapmak zorunda kalırsınız böyle bir durumda. Bu sebeple ilk önce gözlerimizi bitirdikten sonra ten makyajına geçmelisiniz.

[imagebrowser id=193]

Gözlerinizi eğer ön plana çıkarmak istiyorsanız ve gözleriniz küçük ya da çekikse gözlerinizin içerisine koyu renk kalem çekmek yerine göz kapağınıza sürmeniz daha akılcıdır. Çünkü kalemi gözünüzün içerisine sürdüğünüzde gözleriniz daha da küçülecektir.

Dudaklarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken tek bir nokta var; ince dudaklarınız var ise dudak dolgunlaştıran lip gloss kullanmak ya da normal bol parıltılı olan bir lip gloss kullanmak.

Fazla koyu renkler seçmemekte fayda var gülümsediğinizde dudakların çizgi gibi gözükmesini istemezsiniz. 🙂 Şayet ruj sürmek isterseniz aynı renk dudak kalemi kullanarak dudaklarınıza güzel bir kontürleme işlemiyle büyütebilirsiniz. Eğer dudaklarınız zaten kalın ise sadece ruj sürmeniz yeterli olacaktır.

Ben genelde her makyajda hafifte olsa yüzüme kontür işlemi yapmayı seviyorum. Bu özel günlerde çekilen fotoğraflarda daha hoş gözükmenize yardımcı olan sihirli bir dokunuş. 🙂 Aynı zamanda yüz hatlarınızı belirginleştirmenizede yardımcı oluyor tabi. Yüzünüz kemikliyse bu işleme fazla gerek yok ama hafif dolgun bir yüzünüz varsa ve ben de Asuman Krause’nin elmacık kemiklerine sahip olmak istiyorum derseniz ufak hilelerle yapmak mümkün. Aynı şey burun kısmı için de geçerli. Hafif aydınlatıcılarla burnumuzun yüksek kalan yerine sürdüğümüzde ve yan tarafta kalan iç kısımlara da bronzer uyguladığımızda daha biçimli buruna sahip olabilirsiniz fakat biraz dikkat gereken bir işlem. Aydınlatıcıyı burun kemiğimize düz olarak sürmezseniz burnumuz yamuk görünebilir.

Kısacası yüzünüzün hangi kısmını beğeniyorsanız o kısma yoğunlaşmanız yeterli olacaktır. Unutmayın iyi bir makyaj için ve güzel olmak için aşırı pahalı ürünlere gerek yok sadece güzel bir bakımın ardından ne yapmamız gerektiğini bilmek gerek.

Her kadın güzeldir. 🙂

Sevgiler…

C. Ayşegül Kağıt

Bize göre Güzellik ve Bakım denilince akla Ayşegül'den başkası gelemezdi. Aramıza en son katılan gönüllülerimizden olan Ayşegül aynı zamanda takımın en genç üyesi. Bu kadar genç olmasını kıskanmamızın yanında işine olan tutukusunu da kıskanmıyor değiliz. Ayşegül şu sıralarda cilt bakımı ve makyözlük konusunda uzmanlaşmak adına adımlarını atmakta. Bir gün Hollywood makyözü olarak karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayacağımız Ayşegül'e [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.