Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Bakımı

Cilt bakımı, son yıllarda birbiri ardına çıkan cilt bakım ürünleriyle birlikte çok daha karmaşık bir hal aldı. Losyon, tonik, temizleme sütü, jel, peeling, akşam kremi derken cildimizin iyi görünmesi için her şeyi dener olduk. Ancak tüm ürünler pahalı olabiliyor ve çok yüksek miktarda kimyasal içerebiliyor. Cildimizi temizlerken zarar vermek yerine daha doğal şekilde bakımını yapabiliriz. Son zamanlarda birçok yerde Hindistan cevizi yağının faydaları konusunda birkaç bilgi görmüş olabilirsiniz. Yemeklere koyulan ve saç bakımında kullanılan bu faydalı yağ cildimiz için de oldukça iyi. İşte Hindistan cevizi yağının cilde faydaları

Cilt Lekeleri İçin Hindistan Cevizi Yağı

201301-orig-bogus-skin-care-949x534

Güneş lekeleri, çiller, sivilce izleri ya da diğer lekeler için Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Katı bir yağ olduğu için diğer birçok yağa göre daha fazla etki gösteriyor. Küçük bir parça yağı elinize alıp erittikten sonra cildinize masaj yaparak yedirebilirsiniz.

Yaşlanma Belirtilerine Elveda!

01-too-many-skincare-products_490207642-goodluz-1024x683

Hindistan cevizi yağının içinde bulunan E vitamini, cildi onarır ve yaşlanmaya karşı korur. Cildi yenileyerek ve bu sayede kırışıklıkların oluşmasını önleyerek cildinizin çok daha elastik ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kuru Ciltler İçin

skin-care-3

Eğer kuru bir cildiniz varsa ve cildinizin çok daha canlı ve nemli görünmesini istiyorsanız yatmadan önce yüzünüze Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Sabah uyandığınızda cildinizin çok daha canlı, nemli ve sağlıklı göründüğünü fark edebilirsiniz.

Makyajınızı Hindistan Cevizi Yağı ile Temizleyin

mbwipe4

Cilt sağlığının en önemli kuralı temizliktir. Akşam eve geldiğinizde mutlaka ama mutlaka makyajınızı çıkarmalısınız. Ve bunu yalnızca makyaj temizleme mendili ile yapmak yerine Hindistan cevizi yağı ile yapabilirsiniz. Hem makyajınızı yüzünüzü hırpalamadan çıkarır hem de cildinizi besler.

Dudak Bakımı

coconut oil and fresh coconuts on old wooden table

Her mevsimde dudaklarda kuruluk ve çatlama görülebiliyor. Dudaklarınızın çatlak olması da sürdüğünüz rujun yeterince iyi görünmemesine neden olabiliyor. Bunun önüne geçmek için lip balmları bir köşeye bırakın ve bir tutam Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza yedirin. Böylece dudaklarınız pürüzsüz ve yumuşak olacak.

Göz Altı Morluklarına Son

skincare-lead-image

Gözaltlarınızda kuruluk, morarma ya da şişlik varsa düzenli olarak Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak bu sorunu uzun vadede ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak gözaltınız hassas olduğu için az miktarda yağ ile yapmanızda fayda var.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.