Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış Öne Çıkanlar (Part 2)

Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış Öne Çıkanlar yazısının 2. bölümü olan bu yazıda yine aynı şekilde öne çıkan tasarımları ve genel hatlarıyla koleksiyonları paylaşacağım. Eğer hala Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış Öne Çıkanlar (Part 1) yazısını okumadıysanız BURAYA bir tık rica ediyorum…

Jean Paul Gaultier

Siyahın ağırlıklı olarak kullanıldığı koleksiyonda renkli parçalar sanki olması gerektiği için oradaymış gibi gözüküyordu. Siyahın asaletini çok güzel yansıtan parçalar tabi ki benim favorilerim oldu.

Jean Paul Gaultier

Valentino

Saf ve duru güzelliği öne çıkarttığı koleksiyonunda beyaz rengin kullanıldığı her elbiseye aşık oldum ama en çok konuşulan Valentino elbisesi, siyah çiçek desenli elbisesi oldu.

Valentino

Koleksiyonda bir diğer dikkat çeken nokta ise hint desenlerine benzeyen desenlerin kullanıldığı kaftanlardı. Ayak bileğine kadar uzanan elbiseleri, kabanları ve kaftanları havalar soğuduğunda çok sık göreceğiz.

Valentino

Viktor & Rolf

Aşkın rengi kırmızıdır. Viktor & Rolf koleksiyonunu tamamen aşk üzerine kurmuş. Sadece kırmızı rengin kullanıldığı ve ana temanın hediye paketi olduğunu düşündüğüm koleksiyonda en çok dikkat çeken tasarımı kocaman bir hediye paketini andıran kadife tasarım oldu. Kullanılan renge bayılsam da modelini gerçekten hiç beğenmediğimi eklemeliyim.

Viktor & Rolf

Stephane Rolland

Renklerin kullanımını ve modellerin asaletini gördüğümde bayıldığım tasarımlara sahip olan Stephane Rolland kadın bedenini en iyi tanıyan erkek tasarımcılardan biri. Benim için bir Elie Saab olmasa da tasarımlarını çok başarılı buldum.

Stephane Rolland

Zuhair Murad

Siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, hepsinin kendine ait bir dünyası vardır. Bunu en güzel vurgulayan koleksiyon ise Zuhair Murad’ındı. Renkleri bir birinden ayrı tasarımlarda kullanıp her renk için ayrı bir tema oluşturmuş diyebiliriz. Bir diva havasında olan lacivert elbisesi ise benim koleksiyondaki favorim.

Zuhair Murad

Versace

Ne diyebilirim ki Donatella Versace her zaman olduğu gibi harikalar yaratmış. İtalya kraliyetinden ilham aldığı tasarımlarının her birine ayrı ayrı bayıldım. Metal detaylarla kıyafetleri bütünleştirip biraz da maskülen bir hava katılan koleksiyonun büyün parçaları ayrı ayrı çok ilgi gördü.

Versace

Schiaparelli

Ve yine soğuk havalara aldırmadan renk renk tasarımlarla karşımıza çıkan biri daha. Palyaço teması olduğunu düşündüğüm koleksiyon oldukça renkliydi. Dikkat çekmek için yapılan abartılı tasarımlar sadeleştirilerek günlük hayatta çok rahat kullanabilecek parçalar haline gelebilir.

Schiaparelli

Alexis Mabille

Şimdiye kadar en değişik koleksiyona sahip olan Alexis Mabille, koleksiyonunun her parçasında ayrı bir hikaye kahramanından esinleniş gibi. Masallardan çıkmış gibi olan kıyafetlerin yanı sıra oldukça şık ve klasik görüntüye sahip parçalarda koleksiyona ayrı bir heyecan katıyor.

Alexis Mabille

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.