Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Birçok kadın gözaltı morlukları ve şişlikleriyle mücadele eder. Sabah, öğle, akşam hangi saat olursa olsun yüzünüzde yorgun bir görünüm oluşturan mor halkalar makyajla bile zor kapanır. Kamuflaj paletlerindeki turuncu rengi kullanarak rengi nötrledikten sonra çok güçlü bir kapatıcı ile kapatabilirsiniz. Ancak bu da çok fazla ürün kullanmanızı gerektirdiği için cildinizin nefes almasını engeller. O halde gözaltı morlukları nasıl geçer konusunda birkaç tavsiyeye ihtiyacınız var demektir.

İşte gözaltı morlukları için çözümler.

Çay Poşetleri

Çaylar içeriğinde kafein bulundurduğu için gözaltı torbaları ve morlukları için bulunmaz bir nimettir. Ilıtılmış poşet çayı iki gözünüze de yerleştirdikten sonra 10-15 dakika bekletin. Düzenli olarak yaparsanız morluklarınız hafifleyecektir.

Patetes

Patates hem cilt için hem de gözaltları için oldukça faydalıdır. Dilimlediğiniz patatesleri göz kapaklarınıza koyun 15 dakika kadar bekleyin. Yatmadan önce bu uygulamayı yaparak morluklarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Domates Suyu ile Limon

Yarım domatesin suyu ile yarım limonun suyunu iyice karıştırın ve bir pamuk yardımı ile gözaltlarınıza sürün. Düzenli olarak yaparsanız morluklarınızın ciddi anlamda hafiflediğini görebilirsiniz.

Buhar

Bir kap çerisine kaynar su koyduktan sonra yüzünüzü buhara tutun ve kafanıza bir havlu örtün. Buhar gözenekleri açar ve şişlikler ile morlukların hafiflemesini sağlar.

Buz Küpleri

Sabah uyandığınızda bir buz küpünü ince bir beze sardıktan sonra gözaltlarınıza sürebilirsiniz. Makyajdan önce bu uygulamayı yaparsanız gözaltlarınızın daha iyi göründüğüne şahit olabilirsiniz.

Doğru Ürünler Kullanın

Uyumadan önce mutlaka gözaltı kremi ve gözaltı nemlendiricisi kullanmalısınız. Bu ürünlerin içerisinde retinol, A, E ve C vitamini de bulunursa gözaltlarınıza iyi gelecektir.

Bol Su İçin

Susuz kalan cilt bozulur, susuzluk ile birlikte çeşitli sağlık problemleri oluşur ve gözaltlarında morluklara sebebiyet verir. Sürekli olarak gözaltı morluklarıyla uğraşıyorsanız düzenli su içmiyorsunuz demektir. Günde mutlaka 2 litre su için

Düzenli Uyku

Günde en az 7 saat uyuyarak da gözaltlarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Uykusuzluk ya da kalitesiz uyku kötü etkiler. Uyku düzeninizi oluşturun ve kaliteli uyumak için gerekli ortamı sağlayın. Bu şekilde morluk ve şişkinliklerinizin azaldığını görebilirsiniz.

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply