Göz Alıcı Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Havalar soğusa da çarpıcı görünmek için iyi bir kış makyajı yapmak mümkün. Peki kışın nasıl makyaj yapmak gerekir? İşte sizin için derlediğimiz en iyi kış makyajı örnekleri ve tavsiyeleri.

Ağır makyaj yapmak istemediğiniz kış günlerinde bolca maskara sürerek kirpiklerinizi ön plana çıkarabilir ve pek fazla renk kullanmadan kirpiklerinizin göze çarpmasını sağlayabilirsiniz.

Koyu rujlar kış aylarının vazgeçilmezi. Bordoya yakın koyu rujları sade bir göz makyajıyla günlük hayata adapte edebilirsiniz.

Kış makyajı yaparken sade gibi görünen ama muhteşem şekilde yapılmış makyaj tarzlarını da ilham alabilirsiniz. Kontür, highlighter ile yüz şeklinizi belirleyip nude tonlarla makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Kış soğuklarının hakim olduğu soluk günlere renk katmak için kırmızı rujdan yardım alabilirsiniz.

Jilet gibi çekilmiş eyeliner makyajı da kış aylarına çok yakışıyor.

Kışın daha soluklaşan bir cildiniz varsa bu görünümü tersine çevirmek için hem allık, hem far hem de rujda pembe tonlarını kullanabilirsiniz.

Kim demiş renkli makyajlar sadece yaz aylarında yapılır diye? Kış aylarına da ruhunuzu neşelendirmek için renkli göz makyajları yapabilirsiniz.

Son zamanlarda metalik ve simli makyajlar da oldukça popüler hale geldi. Aralık ayına halim olan yılbaşı ruhunu yansıtmak için siz de göz makyajınızda metalik ve simli farlar kullanabilirsiniz.

Kış aylarında gece davetlerine katılacaksanız koyu tonları bolca kullanabilirsiniz. Bordo rujlar, şeftali allıklar, kiremit farlar kış davetleri için oldukça ideal renklerdir.

Sizin için seçtiğimiz bu harika kış makyajı örneklerinden en çok hangisini beğendiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.