Gelinlik Modelleri

Biz kadınlar güzelliğimizle olduğu kadar bunu tamamlayan şıklığımızla da anılmak isteriz. Şıklık kişiden kişiye göre değişen bir kavram elbette.. Fakat gelinlik dendiği zaman hepimizde akan suların durulduğu da bir gerçek..Günümüzdeki gelinlik modellerine baktığımız zaman karşımıza bin bir çeşit çıkıyor. İşi abartıp siyah gelinlik tercih edenler bile var!

Evlilik yolunda her kadının hayallerini süsleyen bir gelinlik modeli mutlaka vardır.Kimimiz Kül Kedisi gibi kabarık bir gelinlik hayal ederken kimimiz işi sade tutmadan yanayız. Ama seçeceğimiz gelinlik ne olursa olsun, düğün günü gelip çattığında hepimiz peri masallarından fırlamış bir prenses gibi olmayı istediğimiz konusunda hem fikiriz 🙂

Sizin için seçtiğimiz birbirinden güzel Gelinlik Modelleri ‘ne hep birlikte göz atalım..

Kabarık etekleri ve tavus kuşu motiflerini andıran bu gelinlikle fark yaratabilirsiniz..

tavus kuşu

Başka bir kabarık etekli gelinlik.. Renk seçimi ve göğüs kısmının modeli ne kadar da asil öyle değil mi?

kabark

Günümüzde gelinlikte beyaz tek renk olmaktan çıktı. Burada olduğu gibi yavruağzı renkte bir gelinlikle sadelik ve şıklığı bir arada bulundurabilirsiniz..

yavru ağzı

Gelinliğimin üzerinde hiçbir desen istemiyorum, kuğ gibi süzülen etekler bana yeter diyenler için..

desensz

Bir başka tavus kuşu modeli eteğe sahip gelinlik  daha..

tavs

Siz de dantelden vazgeçemeyenlerden misiniz? O zaman bu kabarık etekleri dantellerle süslenmiş straplez gelinlik tam size göre..

dantel

Son yıllarda artan bir başka gelinlik trendi ise mini gelinlikler elbette.. Mini olduğu için gündelik bir havası olsa da üzerindeki dantel işlemeleri gelinlik olduğunu belirginleştirmiş..

mini

Evlilik hayatımızın en mutlu günü demiştik.Bunu baz alarak genelde içimizi açan renkler tercih etmek yanlış olmayacaktır.. Ama bir rock yıldızı gibi görünüp farklılık yaratmak istiyorsanız Avril Lavigne’nin yolundan gidip siyah bir gelinlik tercih edebilirsiniz..

syah

Ama kelimenin tam anlamıyla “gerçek bir prenses gibi” görünmek istiyorsanız Kate Middleton’ın hafızalara kazınan bu gelinlik modelinden ilham alabilirsiniz..

kate

Vera Wang’ın farklı tarzından ilham alarak füme rengi bir gelinlik tercih edebilirsiniz

vvv

 

Bir Zuhair Murad elbisesini gördükten sonra ayırt etmemek mümkün değil.. Gelinliğinizi görenlerin ilham almasını istiyorsanız Murad’ın üst kısmı dantel işlemeli bu zarif gelinlik modelini tercih edebilirsiniz..

zuhair

Ve son olarak elbiselerinin zarif tarzıyla bizleri kendine hayran bıraktığı gibi gelinlikte de başarısını konuşturan Elie Saab.. Üst kısmı askılı, göğse doğru orantılı inen bu gelinliğin etekleri sayesinde de adeta kuğu gibi görünebilirsiniz..

elie

Begüm Üstünköy

Begüm Üstünköy 1992'de İstanbul'da doğdu. 2010 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri ana dalıyla birlikte Amerikan Kültür ve Edebiyatı yan dal programlarına devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışı gezilerine acayip meraklı, değişik kültürler öğrenmek en büyük hobisi. Moda, makyaj ve bakım ürünleri ve pilates ilgi duyduğu alanların başında. Begüm'ü takip edin.

No Comments Yet

Leave a Reply