Gelinliğe Uygun Saç Modeli Tavsiyeleri

Düğün hazırlığı yapan gelin adayları için gelinlik seçiminden sonra en önemli şey saç modeli tercihidir. Hayatının en özel günlerinden biri olan düğün gününde kusursuz görünmek için en uygun saç modelini arayan gelin adaylarından biriyseniz sizi için gelinliğe uygun saç modeli önerileri derledik. Hangi tarz gelinlik tercih ettiyseniz saç modelinizi de ona uygun seçmelisiniz. İşte en güzel gelin saç modelleri ve farklı öneriler.

Düşük Omuzlu Gelinlikler

  • En trend gelinlik modellerinden biri olan düşük omuzlu gelinlik tercih ettiyseniz saçlarınızı açık bırakmak yerine şık bir topuz yaptırmalısınız. Ensede toplanmış, dağınık bir topuz yerinde bir tercih olacaktır.
https://tr.pinterest.com/pin/231513237073892192/?lp=true

Kalp Yaka Gelinlikler

  • Kalp yaka  gelinlik tercih ettiyseniz açık saçlar tercih edebilirsiniz. Hafif dalga verilerek hareketlendirilmiş saçlarınıza gelinliğinizdeki işlemeler ve taşlara uygun bir aksesuar takabilirsiniz.
https://www.wikidesign.us/wedding-gowns-hairstyles/

Bohem Gelinlikler

  • Kır düğünü için bohem bir gelinlik modeli seçtiyseniz saçlarınıza doğal bir dalga kazandırdıktan sonra yarım örgü ya da yarım burgu saç modeli tercih edebilirsiniz. Bir de bu doğal saç görünümüne çiçek tacı ile harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.
http://beautystat.com/site/hair/review-hairstyle-trend-2017-2018-boho-wedding-day-looks/

Uzun Kollu Gelinlikler

  • Sonbahar ya da kış aylarında düğün yapacaksanız ve uzun kollu, dekoltesiz bir gelinlik tercih ettiyseniz topuz yerine daha modern görünecek bir at kuyruğu saç modeli tercih edebilirsiniz. Sade bir at kuyruğu saç modelini hareketlendirmek için gösterişli takılar tercih edebilirsiniz.
https://hollywood-hills.us/a-line-wedding-dress-hairstyles/a-line-wedding-dress-hairstyles-lovely-rachael-ellen-events-modern-romance-bridal-ponytail/

Vintage Gelinlikler

  • En trend gelinlik modelleri arasında yer alan vintage gelinlikler için de vintage bir saç modeli tercih etmenizde fayda var. Bunun için klasik bir ensede topuz ve vintage bir saç aksesuarı yeterli olacaktır. Eğer gelinliğiniz gösterişliyse saç modelinizi mümkün olduğunca sade tutmanızda fayda var. Salaş, dağınık bir topuz yerine saçlarınızın tamamının toplandığı daha net bir topuz tercih edebilirsiniz.
https://tr.pinterest.com/pin/148829962671238765/?lp=true

Sırt Dekolteli Gelinlikler

  • Yaz gelini olarak sırt dekoltesi olan, cüretkar bir gelinlik seçtiyseniz sırtınızı kapatmayacak bir saç modeli tercih etmelisiniz. Eğer dekoltesinin yanı sıra daha sade bir kumaşa sahip gelinliğiniz varsa hareketli, gösterişli topuzlar tercih edebilirsiniz.
http://weddingztrend.com/hairstyles/new-attention-grabbing-hair-styling-ideas-modern-brides.php
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.