Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 10 Pratik Yüz Maskesi

Cilt bakımına çok fazla para ve zaman harcamak istemeyenler için harika pratik yüz maskesi tarifleri bulunuyor. Hem güzelliğini korumak hem de kolayca uygulayabilmek için bu pratik yüz maskesi tariflerini mutlaka deneyin.

Muz Maskesi

https://faydasivar.com/muz-ve-bal-maskesi/

Kuru cilt tipiniz varsa nem kazandırmak için püre haline getirdiğiniz muzu 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Elma Sirkesi Maskesi

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/lekeler-icin-elma-sirkesi.1031330/

Yağlı bir cildiniz varsa ve T bölgeniz parlıyorsa bir bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi dökün ve iyice karıştırın. Bu karışımı pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Durulamanız gerekmez.

Süt Tozu Maskesi

http://www.pervindincer.com/pratik-maske-tavsiyeleri/

Her cilt tipi için uygun olan bu maskeyi su ve süt tozunu karıştırarak yapabilirsiniz. Hamur haline geldikten sonra yüzünüze sürün ve kuruduktan sonra durulayın.

Yoğurt Maskesi

https://www.ciltsitesi.com/dogal-maskeler/cilt-guzelligi-icin-yogurt-maskeleri/

Karma ya da yağlı cilt tipine sahipseniz yüzünüze yoğurdu sürdükten sonra 20 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla yıkayın.

Limon Maskesi

http://fikircikli.com/tag/limon-maskesi/

Karma ya da kuru cilt tipine sahipseniz zeytinyağı ya da badem yağına limon sıktıktan sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Soda Maskesi

https://www.pirelikedi.com/author/admin/page/6/

Yağlı ve karma cilt tipleri için soda harika bir arındırıcıdır. Pamuğa soda dökün ve yüzünüzü silin. Durulamanız gerekmez.

Avokado Maskesi

http://renginsahin.com/avokado-maskesi/

Karma ya da kuru cilt tipine sahip olanlar püre haline getirdiği avokadoya 1 yumurtanın beyazını ve 1 yemek kaşığı limon suyunu ekleyip yüzüne sürebilir. 30 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Zencefil Maskesi

http://www.sepetimden.com/botoks-etkili-zencefil-maskesi/

Karma ve kuru cilt tipleri için zencefil de iyi bir nemlendiricidir. Yarım muzu 2 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zencefil ile karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. 30 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.

Salatalık Maskesi

https://www.ciltbakimlari.com/cilt/cilt-maskeleri/476-salatalik-maskesi

Bütün cilt tipleri salatalığı ezdikten sonra bal ile karıştırıp yüzüne sürebilir. Bu maskeyi de 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz.

Nar Maskesi

http://www.dogalcilt.com/nar-suyu-ile-derinlemesine-temizleyen-cilt-maskesi/

Yağlı cilt tipiniz varsa ölü derilerden arınmak için 2 yemek kaşığı nar, 1 bardak çiğ yulaf ve 2 yemek kaşığı balı karıştırıp peeling şeklinde cildinize uygulayabilirsiniz. Peeling yaptıktan sonra yüzünüzü yıkayıp yüz tipinize uygun bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.