En İyi Ürünlerle Kontür Makyajı Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde makyaj dünyasında popüler olan kontür makyajı, yüzdeki bazı kısımları ön plana çıkarıp, bazı kısımları ise gölgelendirme işlemi yaparak yüz hatlarını ön plana çıkarma işlemine deniyor. Yüz kontürleme işlemi belli gölge ve ışık oyunlarıyla yüz hatlarını çok daha güzel ve çekici hale getirmek için kullanılıyor. İşte elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek, burnunuzu küçültmek, yüzünüzü ovalleştirmek gibi farklı etkiler için en iyi ürün tavsiyeleriyle kontür makyajı incelikleri..

Bronzer

Kontür işlemi yaparken ihtiyacınız olan en önemli ürünlerden biri bronzer. Yüzünüze gölge vermeye yarayan bu ürünü ile gölgede kalmasını istediğiniz kısımlara uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak için bu kemiklerin hemen altına ince bir çizgi şeklinde, yüzünüzü oval göstermek için alnın dış köşelerine ve burnunuzu düz göstermek için de burun kemiğinizin iki kısmına uygulamalısınız.

Bu işlem için kullanabileceğiniz ürünlerden biri olan Nars Multiple Bronzer, stick şeklinde olmasıyla çok rahat bir şekilde gölgelendirme yapmanızı sağlar.

 

0607845015260

Gölgelendirme işlemini toz bir ürünle ve fırça yardımıyla yapmak istiyorsanız da Bobbi Brown Bronzing Powder ürünü sizin için idealdir.
61-nBG-K55L._SL1500_

 

Aydınlatıcı/ Highlighter

Highlighter ise yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz kısımlara sürmeniz gereken bir üründür. Aydınlatıcıyı burun kemiğinin ortasına, elmacık kemiklerinin hemen üzerine ve dudakları dolgun göstermek amacıyla dudak üstüne uygulayabilirsiniz.

Aydınlatma işlemi için en iyi ürünlerden biri olan MAC Prep Prime Highlighter, kendinden fırçalı oluşu ve kalem formu sayesinde çok pratik bir şekilde uygulama sağlar.

 

03552701_zi_bright_forecast

Toz formunda bir aydınlatıcı kullanmayı tercih edenler için ise en iyi ürün The Balm Mary Lou Manizer ürünüdür.
221303

 

 

Kontür Kiti

Daha pratik bir kullanım için hem aydınlatıcı hem de bronzer ürününün bir arada bulunduğu kontür kitleri de kontür makyajı için son derece idealdir.

Bunun için en iyi ürünlerden biri olan Estee Lauder New Dimension kontür kiti ile kontür makyajınızı tek bir ürünle yapabilirsiniz.

Estee_Lauder-Gesichts_Make_up-New_Dimension_Shape_Sculpt_Face_Kit

Make Up Forever markasının kontür kiti de bu işlem için tercih edebileceğiniz en iyi ürünlerden biri.
s1619931-main-zoom

Kontür Fırçası

Kontür uygulamasını doğru bölgelere doğru şekilde yapmak için kontür işlemine özel fırçalara da sahip olmanız gerekiyor.

Nars Contour Blush #21

i-018241-contour-brush-21-1-940

Make Up For Ever Double Ending #158
59158_1

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply