En Başarılı Dünyaca Ünlü Türk Markaları

Türkler tarafından oluşturulmuş birçok marka, tüm dünyada yankı uyandırıyor. Dünyaca ünlü Türk markaları çeşitli yabancı markalarla yarışacak kadar büyük başarılara imza atıyor. Türk tasarımcılar tarafından yaratılmış markalar, dünyanın çeşitli yerlerinde ilgi görebiliyor. Peki tüm dünyanın bildiği hangi markalar Türk markası merak ediyor musunuz?

İşte koleksiyonlarıyla herkesi hayran bırakan dünyaca ünlü Türk markaları

Sanayi 313

https://www.levelshoes.com/brands/sanayi-313.html

Bu marka ev tekstilinden aksesuarlara, sanattan mobilyalara kadar pek çok alanda ürün tasarlıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde ünlü olan marka özel tasarımlarıyla çok seviliyor.

Manu Atelier

https://www.vogue.com/article/manu-atelier-affordable-handbags-made-in-istanbul

Beste ve Merve Manastır tarafından kurulmuş ola bu marka da muazzam özel tasarım çantaları satışa sunuyor. Online satış imkanını da bulabileceğiniz bu markanın çantaları oldukça şık. Bu özel tasarım çantalara sahip olmak Chanel çantalara sahip olmak kadar önemli diyebiliriz.

Kiini bikini

http://www.itsnowcool.com/articles/kiini

Amerika’da yaşayan İpek Irgıt’ın markası olan Kiini Bikini el yapımı bikinilerle birçok ünlünün en sevdiği markaları arasında yer alıyor. Cara Delevingne’den Heidi Klum’a kadar pek çok ünlü bu el yapımı bikinileri tercih ediyor. Farklı renkleri ve harika işlemeleri ile bu bikinilerle sahillerin tozunu attırabilirsiniz.

Dora Teymur

http://therootmag.com/modern-zamanda-bir-surrealist-dora-teymur/

Londra’da yaşayan Dora Teymur, markasıyla Londra’yı kasıp kavuruyor. 60’lı yıllar ve 18.yüzyıl stilini taşıyan koleksiyonlarıyla moda tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarıyor. Özel tasarım ayakkabılara ilginiz varsa mutlaka göz atmalısınız.

Les Benjamins

https://www.highsnobiety.com/2014/10/19/les-benjamins-spring-summer-2015-collection/

Dünyanın hemen her yerinde görebileceğiniz Les Benjaminst markası Bünyamin Aydın adlı Türk tasarımcıya ait. Özellikle fashion week’lerde birçok moda bloggerının üzerinde görebileceğiniz harika ürünlere sahip.

5th Position

https://maritsa.co/2015/05/12/5th-position/?lang=tr

Buse Uğur ve Ezgi Bozkurt’a ait olan bu marka da tüm dünyanın ilgisini çeken Türk markalardan biri. Adını balenin beş temel hareketinden aldığı bilinen bu marka harika plaj giyim ürünleri sunuyor.

Gül Hürel

http://therootmag.com/sahip-olmaniz-gereken-bes-turk-tasarim-markasi/

Instagram sayesinde adını duyuran Gül Hürel, farklı tasarımlarıyla göze çarpıyor. Luxuryshoppers adlı markanın kurucularından biri olan Lian Behara, Gül Hürel’in tasarladığı bluzu giymesi, dünyaca ünlü türk markaları arasında yer almasını sağladı. Tasarımlarında Akdeniz ruhunu yansıtan Hürel’in tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız.

 

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply