Christian Dior Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış

Paris Moda haftası yerini Berlin Moda haftasına bırakmış olasa da dünya üzerinde Haute Couture’ın etkileri devam ediyor. En çok ses getiren tasarımları ortaya koyan bir diğer isim ise şüphesiz Christian Dior. Christian Dior Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonuna şöyle bir göz atıp Dior’un 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonunda neler göreceğimizi ve günlük yaşantımıza uygulayabileceğimiz detayları sizinle paylaşmak istedim.

Şahsen Dior bana hep bir adım uzakta olmuştur. Kendimi Chanel, Elie Saab, Celine gibi markalarda daha özleşmiş hissediyorum fakat bu sene Christian Dior bütün uzaklığımı silip attı. Kış sezonu için seçtiği opak renkler ve beyazın ağırlıklı kullanımı kanımın bir anda kaynamasını sağladı.

Christian Dior 1

Açık renk elbiselerle kullanılan canlı renklerdeki ayakkabılar ise soğuk havaların geldiğini reddetmek için mükemmel bir seçim olabilir.

Christian Dior 2

Christian Dior 3

Dior’un 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonu için ortaya çıkarttığı en güzel tasarımdan biri ise şüphesiz yere kadar uzanan kabanlar. Soğuk havaların sezonu için incecik ve renk renk elbiseler hazırladıkları gibi bu elbiseleri giydiğinizde kendinizi sıcak tutabilmeniz için çok doğru bir seçenek olacaktır. Yani bu sezon, her koleksiyonlarında olduğu gibi bir biriyle uyumlu parçaları kullanmışlar.

Christian Dior 9

Renklerden bahsetmişken, bebek mavisi tonlarında olan bu elbiseye bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim. Bu sezon mini etekler yerine genel olarak diz altında biten etekleri tercih etmişler. Bunun dışında ayakkabılarda kullandıkları renkler mevsimleri dengelemek için oldukça başarılı.

Christian Dior 10

Ve tabi ki siyah ve beyaz aşkı. Klasik ve ya spor her kadının vazgeçilmezidir. Ayrı ayrı parçalarda bir bütünlük sağlamak için kullanıldığı gibi, bir bütün olarak desenlerle de kullanılmış.

Christian Dior 4

Christian Dior 6

Aşırıya kaçmadan, şov amaçlı değil de gerçekten günlük ve gece kullanımına uygun koleksiyonuyla gerçekten bu sezon Christian Dior’u çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Siz de hayatınıza Dior etkisi katmak için aşağıdaki resimlere bakmayı unutmayın…

Christian Dior 5

Christian Dior 7

Christian Dior 8

Christian Dior 11

Christian Dior 12

Christian Dior 13

Christian Dior 15

Christian Dior 17

Christian Dior 18

Christian Dior 19

Christian Dior 20

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.