Büyük Ağaç Küçük Düğün

Bir evlilik için akla gelen en etkileyici sembollerden biri ağaçtır. Çünkü ağaç, gücüyle, görkemiyle, uzun hayatı ve zorluklara göğüs germesiyle bir evlilikte olması gereken her şeyi temsil ediyor. Böylesine anlamı olan bir ağacı düğününüz için mekan olarak düşünmez miydiniz?
Aslında bize pek yabancı değildir ağaç altında aşk yapmalar. Küçüklüğümüzden beri filmlerde ”o ağacın altında” buluşmalara tanık olduk, ağaçların arasında birbirini kovalayan sevgililere… Kır düğünü seviyor ve de küçük bir düğün düşünüyorsanız (ya da ağacınızın el verdiği kadar büyük de diyebiliriz) görkemli bir ağacın altında evlenmek size ve konuklarınıza unutulmaz bir düğün deneyimi yaşatmak için harika bir fikir.

Wedding Ceremony Tree

urban-outdoor-wedding-ceremony-under-birch-tree.original

Düğün yeri devasa bir ağacın altı olunca, tema da ister istemez ağaç olacaktır. Neyse ki ağaç bir düğünün tüm ayrıntılarına uyarlanabilecek bir sembol ki size düşünecek fazla bir şey kalmayacak. En baştan başlamak gerekirse, düğün davetiyelerinizde, misafirlerinize neyle karşılaşacaklarına dair bir ipucu olması adına kocaman bir ağaç yerleştirebilir, üstlerine nostaljik bir şekilde isimlerinizin baş harflerini kazıyabilirsiniz.

giving-tree-personalized-postage-stamps_3

il_fullxfull.213449002

Süsleme açısından da oldukça kolay işiniz. Ağacınıza asacağınız kalpler, uçuşan tüller, renkli balonlar, isterseniz sevdiğiniz yazılar, belki çerçeveler, fotoğraflar vs etrafı hareketlendirmeye yetecektir. Her iki aile için ağacın iki yanına dizilmiş sandalyeler, gelin için tam ortaya ister beyaz taşlarla ister çiçek yapraklarıyla tamamen sizin zevkinizce döşenmiş romantik bir yol, ağacınıza astığınız ışıklandırmalar…İşte evet demeye hazırsınız.

Bronte-Photography-Durhamstown-Castle-18

Serenity-Oaks-Ranch-Wedding-and-Blush-Botanicals

Pastasız düğün olmaz, konsept ne olursa olsun. Madem temanızı bir ağaç seçtiniz, düğün pastanızın da bir ağaç(!) olmasında hiçbir sakınca yok. Gördüklerinde konuklarınızın yüzünü gülümsetecek ağaç görünümlü düğün pastanız, yine düğününüzün keyifli bir anı olarak akıllarda kalmasını sağlayacak güzel bir ayrıntı. Baş harfleri kazımayı unutmayın…

IMG_2705

WoodGrain1

Bir ağacın altında gerçekleşmiş olmasa da son zamanlarda, çevreye olan duyarlılığımızın artmasıyla da bağlantılı olarak, katıldığımız düğünlerden elimizde bir fidan ya da tohum ile döndüğümüz günlerin sayısı artmaya başladı. Sizin ağaç temalı düğününüzde konuklarınıza teşekkür etmek ve onlara sizden bir hatıra bırakmak için küçük ağaçlar hediye etmek kaçınılmaz oluyor bu durumda. Sanıyorum bu herkes için üstü şeker kaplı bir çikolatadan daha anlamlıdır.

IMG_0244

lhe_120

Bu fikri özellikle kocaman düğünlerden çekinen, sade bir şey düşünüyorum ama kumsaldan başka bir şey aklıma gelmiyor diye düşünen gelin adaylarının seveceğini düşünüyorum. Hem alışılmış düğünlerden farklı hem de oldukça sade ve doğal ağaç altı düğününüz sevdiklerinizle beraber uzun ve mutlu bir hayatın başlangıcı için en ideal yer.

İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.