Bu Yazın Modası Çiçekli Elbiseler

Yaz mevsimi olunca çiçek desenli elbiseler rahatlık ve şıklık açısından birçoğumuzun çokça tercih ettiği kıyafetlerin başında gelir adeta. Gündüzleri dışarı çıkarken sokakta, akşam davetlerin de hatta tatile çıktığımız da kumsal da birbirinden güzel, rüzgarda uçuşan rengarenk çiçek desenli elbiseler kurtarıcı niteliği taşır herbirimiz için.

Bazen şık bir çantayla, bazen de incecik bir ceketle kombinleriz elbisemizi akşam rüzgarından korumak için kendimizi. Bazen de çiçekli elbise tercihimizde  retro stilinden esinlenir, yirmibirinci yüzyılın dünyasında 60′ lı, 70′ li yılları yaşamak isteriz sanki.

Bu yazın modellerine gelecek olursak çiçek desenli elbiselerde maxi modellerin  yanı sıra diz boylarında biten modellerde oldukça trendi. Renklerde turuncu, mavi, pempenin canlı tonları ile birlikte çiçek desenlerinde pastel tonlarını da görmek mümkün. Elbiselerde kullanılan kumaşlar ise tabikide yaz mevsimlerinde çokça tercih edilen incecik tüller, şifonlar, ipek ve satenler.

Çiçekli elbise stilinizi oluştururken ilham almanız için, ünlü markaların ve tasarımcıların 2012 yazı için tasarladıkları çiçek desenli elbise modellerinden  en çok beğendiklerime burdan göz atabilirsiniz 🙂

[imagebrowser id = 44 ]
Kübra Bayram

Moda aşığı Kübra, Çukurova İşletme' yi bitirip hayallerini gerçekleştirmek üzere yeni ufuklara yelken açtı ve kendini İtalya'da buldu. Orada dükkan dükkan dolaşıp, vintage modasını araştırdı. Dünya çapındaki markaların markalaşma süreçleri ile de ilgilenen Mutlu Kadınlarımızdan Kübra bizimle burada moda ruhunu, felsefesini, trendleri, stili kısacası modayı paylaşacak. Ona [email protected] dan "naber?" diyebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.