Ünlü Stili: Bir Moda İkonundan Öte Olmak, Prenses Diana

Merhabalar,

Bugün sizinle çocukluğumdan beri hayran olduğum bir kişiden bahsedeceğim. Galler Prensesi Diana’dan. (Her Royal Highness The Princess of Wales) Diana yalnızca İngiltere halkının değil tüm dünyanın çok sevdiği ve büyük bir saygı duyduğu unutulmaz isimlerden biri. Prenses hayatımda tanıdığım en zarif insanlardan biri olmalı ki ara sıra hala onun videoları izler fotoğraflarına bakarım.

Prensesin monogramı da tarzı gibi zarif ve muhteşem.

Ailesinden dolayı kendisi zaten soylu bir gelenekten geliyordu. Fakat Prens Charles ile tanışması bütün hayatını değiştirdi şüphesiz. Diana’ nın Prens Charles ile olduğunu öğrendiğinden beri tüm hayatı hep basının takibinde oldu. Baksanıza şu alttaki videoya. Diana o yıllarda ne kadar da çekingen ve mütevaziymiş.

Boşandıktan sonraki yıllarda ise bambaşka bir Diana izliyoruz. Hitabet dersleri alan, duruş ve giyinmeye dair her türlü inceliği öğrenen kendine son derece güvenen muhteşem bir kadına dönüşüyor yıllar içinde. Oysa tüm evli kaldığı yıllarda tıpkı kan kusup kızılcık şerbeti içmek tabirinde olduğu gibi yaşadığı hiçbir acıyı kimselere göstermeden yalnızca çocukları için sabreden bir anne var. Diana’nın gizli kalmış röportajını izlediniz mi bilmiyorum izlemek ister misiniz onu da bilmiyorum ama bir prenses dahi olsanız sizi sevmeyen bir erkeğin yanında neler hissedebileceğinizi, nasıl bir insan olabileceğinizi, kendinize güvenin nasıl yerle bir elde edilebileceğinizi öğrenmenizde fayda var.

Prenses Diana, bugün babası Prens Charles’tan önce İngiltere’ nin kral olmasını dört gözle beklediği Prens Willam’ın ve Pres Harry’nin annesi. Tıpkı Afrika’daki bir çok çocuğun da manevi annesi olduğu gibi.

Şimdi Prenses Diana’ yı muhteşem stiliyle biraz yad etmeye ne dersiniz.

[imagebrowser id=147]

Elveda İngiltere’ nin Gülü.

Ceren Uzuner

Ceren, hayatı dolu dizgin yaşamyı sevenlerden. Kadın olmanın güzelliğini yaşamayı en iyi bilenlerimizden. Ceren bizimle dilediği her konuda yazmak üzere anlaştı. Biz de olur nasıl istersen dedik. Koyu bir Ezginin Günlüğü tutkunu olan Ceren giyinmeyi, şarkı söylemeyi, gezmeyi, aşık olmayı en çok yazmayı ve bizi seviyor. Biz de onu seviyoruz. Umarız siz de seversiniz.

2 Comments
  1. Prenses Diana çok güzel bir kadın bence oldukça da genç gözüküyor. Filmini izlemeyi düşünüyorum ama ondan öne bir araştırayım dedim. Çok güzel açıklamışsınız. İyi bir kadına benziyor oyunculuğu çok iyi sanırım. Paylaştığınız için teşekkürler… 🙂

Leave a Reply