Basit Tekniklerle Gelin Saçını Kendin Yap

Düğün mevsimi yaklaşırken gelin başı ve gelin makyajı konusunda ne yapacağınızı da kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Son zamanlarda kuaförler gelin başı konusunda çok uçuk fiyatlar verebiliyor. Fiyatların yanı sıra kendi hayal ettiğiniz görünüme ulaşamayarak düğün gününüzü mutsuz geçirme tehlikesiyle de karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Siz de az çok kendi saçınızı yapabilecek beceriye sahipseniz basit tekniklerle harika bir gelin saçı yapabilirsiniz.

İşte derlediğimiz teknikler.

Basit topuz

https://www.mirror.co.uk/3am/style/3am-fashion-celebrity-beauty/easy-party-hairstyles-how-twisted-6892467

Basit örgülü topuz

 

https://tr.pinterest.com/pin/148478118945071805/?lp=true

Bu basit saç modellerinden sonra gelelim saç aksesuarlarını kullanarak kolayca gelin saçı yapımına.

  • Artık sade ve doğal topuzlar çok daha popüler. Sıkı sıkı toplanmış abartılı topuzlara ihtiyacınız yok. Basit tekniklerle topuz yaptıktan sonra taşlı bir saç aksesuarı tercih ederek topuzunuzu daha zarif hale getirebilirsiniz.

gelin saçını kendin yap

Brides & Hairpins Aurora 2-Piece Pin Set (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Topuzu her şekilde yapabilirsiniz. Perçemlerinizi kolayca fönledikten sonra güzel bir taç taktıktan sonra gelin saçınız hazır demektir.

gelin saçını kendin yap

Jennifer Behr Adele Circlet Headband (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Eğer gelişigüzel toplanmış topuzun fazla gözükmesini istemiyorsanız topuzun çevresine çiçekli saç aksesuarı takarak gizleyebilirsiniz.

Luna Bea Maria Hair Pins (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Gelin saçı dendiğinde akla ilk olarak topuz gelse de siz saçlarınızı toplamak zorunda değilsiniz. Kır düğünü ya da kumsal düğünü için saçlarınıza geniş maşa ile dalgalar kazandırdıktan sonra tacınızı takarak harika görünebilirsiniz.

Brides & Hairpins Kira Crystal Halo & Sash (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Sadelik her zaman güzeldir. Bunun için saçlarınıza fön çektikten sonra güzel bir tokayla tutturmanız yeterli olabilir.

Jennifer Behr Pim Pearl Barrette (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Unutmayın, gelin saçı yapımının püf noktası kullandığınız akseusarlardır. Eğer uzun saçlarınız varsa kolay bir örgü ya da at kuyruğu yaptıktan sonra saç aksesuarları ile süsleyebilirsiniz.

Melinda Rose Davina Hair Pins (Satın Almak İçin Tıklayınız)

  • Daha özenli bir görünüm istiyorsanız sıkı bir balerin topuzu yaparak ve wax ile saçlarınızı iyice yapıştırarak bu görünümü elde edebilirsiniz.

Brides & Hairpins ‘Catherine’ Jeweled Hair Comb (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Bu tavsiyelerle gelin saçını kendin yap!

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply