Başarılılarıyla Dünyaya Açılmış Türk Modacılar

Türk modacılar ülkemizdeki modaya yön verirken başarılarıyla dünyada da bir ün kazanıyor. Çeşitli okullarda okumuş ve kendilerini geliştirmiş türk modacılar açtıkları butikler, dünyada yankı uyandıran koleksiyonlar ve giydirdikleri ünlüler ile çokça konuşuluyor. Peki bu türk modacılar kimler?

İşte dünyaca ünlü türk modacılar!

Ece Sükan

Pinterest

Mankenliği ve oyunculuğu ile ülkemizde tanınan Ece Sükan Marie Claire dergisinde moda editörlüğü yapmıştır. Sonrasında Vogue dergisinde moda danışmanlığı yapan Sükan şimdilerde Milano’da Trussardi’nin moda danışmanlığını yapıyor. Bunların yanı sıra stiliyle de sıklıkla konuşuluyor.

Arzu Kaprol

https://www.sabah.com.tr/arzu-kaprol-kimdir

Paris American Academy’de moda eğitimi aldıktan sonra çeşitli başarılara imza atan Arzu Kaprol aynı zamanda Beymen Academia ödülüne de sahip olmuştur.

Atıl Kutoğlu

http://www.sinematur.com/magazin-eglence/atil-kutoglu-doktor-jivago-esintisi-ile-buyuledi-h11589.html

Beymen ve Vakko’da staj yaptıktan sonra moda kariyerine devam eden Atıl Kutoğlu, Naomi Campbell, Jessica Alba gibi ünlü isimlerle çalışıyor.

Ayşe Ege & Ece Ege

http://www.scmp.com/magazines/post-magazine/fashion/article/2124141/fan-bingbing-and-celine-dions-go-brand-couture-hard

Sektöre girişleri gömlek tasarımlarıyla olan Ege kardeşler, kurdukları Dice Kayek adlı marka ile 40’a yakın ülkede adından söz ettiriyor.

Bahar Korçan

http://www.roportajgazetesi.com/bahar-korcan-roportaji-c659.html

Paris’te moda eğitimi alan Bahar Korçan, Vitali Hakko’nun etkisi ile moda dünyasında başarılı bir kariyere sahip olmuştur.

Dilek Hanif

http://www.mhajans.com/haber_detay.asp?haberID=13321

Kendi markasını kuran Dilek Hanif, Paris Haute Couture moda haftasında koleksiyon sergileyen ilk Türk tasarımcı ünvanına sahip olmuştur.

Erdem Moralıoğlu

http://www.afr.com/lifestyle/erdem-moralioglu-went-from-zero-to-157m-fashion-hero-with-no-external-investment-20160112-gm43rd

Moda üzerine eğitim aldıktan sonra kendi markasına sahip olan Erdem Moralıoğlu, British Fashion Fringe ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca müşterilerinin arasında Claudia Schiffer gibi ünlü isimler de bulunuyor.

avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.