Adını Söyleyemediğiniz Marka Kabusuna Son!

Moda güzel şey, güzel ama zor zor ama tutkulu bir şey.

Moda ve stil fikrini sizi ne zaman saracak bilemezsiniz. Bazılarımıza bu bilinç daha çocukken gelirken bazılarımıza 2. baharında geliverir kimisi ise bu hayatı hiçbir zaman anlamaz.

Modaya dair bildiklerinizin çok küçük olduğuna emin olabilirisniz. Ben Kadınım Mutluyum’ u kurmadan önce en azından bir şeyler biliyorum sanırdım kendimi ama şimdi görüyorum ki meğersem modaya dair hiçbir fikrim yokmuş 3 sene öncesine kadar. Şimdiyese her gün daha farklı daha yeni bir şey öğrenip şaşıp kalıyorum aslında ne kadar detay dolu bir alan olduğunu.

Öğrendikçe daha doğrusunu yapma isteği belirir insanda. Bende de modaya dair fikrim artıkça bu fikir daha da gelişti. Bunun en kolay örneği sanırım dünyaca ünlü markaların  adlarını doğru telaffuz etmek olacak. Amerikan ve İngiliz markalarını telaffuz etmekte çok zorlanmasak da iş Fransız, İtalyan, İspanyol ya da bir Japon tasarımcıya gelince zorlaşıyor.

Bu eğlenceli video merak ettiğiniz tüm markaları ele almamış aslında. A’dan Z’ye görece en zor olan birer marka seçmiş. Şansa bakın ki bu markalardan 3 tanesi birer Türk tasarımcı. Moda dünyasının daha fazla Türk isme sahip olması gerektiği bence bir gerçek ki telaffuzları alışsın artık 🙂

Hep övünüp duruyoruz kalitemizle peki ya yaratıcılığımız yani markalarımız nerede?

Hüseyin Çağlayan,

Erdem,

Ümit Benan,

Bize ilham verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Betül K. Yıldız

Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona [email protected] ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.