5 Pratik Cilt Bakımı Önerisi

Güzelliğin sırrı olan cilt bakımı, birçok kadının önem verdiği bir konudur. Düzenli yapılması gereken ve yapıldığı takdirde makyaja bile ihtiyaç duymayacak kadar cildi güzelleştiren cilt bakımları her ne kadar son derece gerekli olsa da birçok kişi hem zamanın kısıtlı olması yüzünden hem de üşengeçlikten çoğu zaman cilt bakımını atlar. İşte uygulanışı son derece kolay 5 pratik cilt bakımı önerisi..

Banyo Sonrası Bakımı

Proud of her beautiful skin

Aktif bir iş hayatına sahipseniz düzenli olarak cilt bakımı yapmak sizin için çok zor olabilir. Hem zamandan tasarruf etmek hem de cildinizin bakımını aksatmamak için en iyi zaman banyo sonralarıdır. Sıcak su gözeneklerinizi açarak cildinizi bakıma hazır hale getirir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz cildinizin daha canlı görünmesi için hindistan cevizi yağı ya da argan yağını elinizde ısıtarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu yöntem cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmanızı sağlar. Eğer karma ya da yağlı bir cilde sahipseniz bu işlemi cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile yapabilirsiniz.

Siyah Noktalar

cara merawat wajah secara alami

Siyah noktalar hemen herkesin başına gelen bir cilt problemi. Hemen her evde bulunan karbonatı su ile karıştırarak krem kıvamına getirin ve cildinize yumuşak hareketlerle uygulayın. 5-10 dakika sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Karbonat cildinize peeling etkisi yaparak siyah noktalarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Gözaltı Morlukları

1447360465_381946

Birçok kadın, genetik sebeplerden, yorgunluktan, hastalıktan, stresten ya da uykusuzluktan zaman zaman gözaltı morluklarına sahip olur. Morluklarınızdan pratik bir şekilde kurtulmak için gün içerisinde içtiğiniz siyah ya da yeşil çay poşetlerini gözlerinizde 5-10 dakika bekletebilirsiniz. Böylece morluk ve şişlikler en aza inebilir.

Gözenekler

skin-care-2

Yağlı bir cilde sahipseniz geniş gözeneklerinizde sık sık şikayet ediyor olmalısınız. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için bir maden suyuna limon sıkarak buz kalıplarına dökün ve donmasını bekleyin. Her sabah uyandığınızda bu buz küplerinizi yüzünüzde ve özellikle gözeneklerinizde gezdirin. Bu yöntem gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Doğal Tonik

Remove-Your-Makeup-Before-You-Sleep

 

Sabahları ayılmak için içilen ve birçok kişinin tutkunu olduğu kahve, cilt bakımında da son derece faydalı. Her sabah taze kahveyi pamuğunuza alın ve yüzünüzü yumuşak hareketlerle silin. Bu işlem cildiniz için bir tonik etkisi yaratacak ve cilt tonunuzu dengelemeye yarayacaktır.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply