Yaz Akşamlarının Bahçe Işıkları

Yaz geldiğine göre artık bahçelerimizde daha sık vakit geçirmeye başladık. Sabahlar ve öğlenleri çok sıcak olsa da akşamların vazgeçilmesi yeni sulanmış çimlerin esintisiyle zaman geçirmek tam anlamıyla harika oluyor değil mi? Akşamları loş bir ışık altında bütün günü yorgunluğunu atmak için içilen bir kadeh şarap ve ya bir bardak kahve günün bitişini iple çekmemizin nedeni. İşte bu ortamların en büyük yaratıcısı, Bahçe Işıkları .

Yaz Akşamlarının Bahçe Işıkları

Bahçe Işıkları loş, gözü almayan ve dinlendirici olmalı. Gecenin verdiği huzuru çok aydınlık ortamlar mahvedebilir. Kendi yapabileceğiniz ya da kolaylıkla bulabileceğiniz bir çok seçenek var bahçe ışıklarında. Kendi romantizminizi kendinize yaratmanız için işte size bir kaç öneri.

Yaz Akşamlarının Bahçe Işıkları 7

Herkesin evinde yılbaşından kalan bir ışık vardır. Bu ışıkları sabit moduna getirip ağaçların üstüne dolayın. Yıl başının huzuru ve yazın sıcak esintileri sizin dünyanızı aydınlatacaktır. Hepsini birlikte toplu bir yere asmayıp ağaçtan ağaca geçecek şekilde asarsanız eğer istediğiniz loş ve romantik ortama kavuşabilirsiniz.

Yaz Akşamlarının Bahçe Işıkları 8

Aileyle birlikte yenecek akşam yemeklerine yine yılbaşı ışıkları ve ya uzatma şeklindeki çıplak ampuller eşlik ederken masalara koyacağınız çok sayıda mum masanızı aydınlatıp yemeklerin görünür olmasını sağladığı gibi yaz akşamı temasını bozmadan size eşlik edecektir.

http://www.lightinglandscape.net/2011/05/12/outdoor-patio-lights-17/

Artık her yerde bulabileceğiniz kağıt fener şeklindeki bu lambalar Bahçe Işıkları için çok güzel bir fikir olabilir. Sadece yuvarlak değil bir çok şekilde bu fenerlerden bulmak mümkün. Ama kağıttan oldukları için içlerine mum koymak tehlikeli olacaktır. Ağaçlarınızın üstünden geçireceğiniz uzatma kablolarıyla bu fenerleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz uzatma kablosunun beyaz yerine siyah olmasına özen gösterin, geceleri ağaçtan gözüken beyaz şeritler göz zevkinizi bozabilir.

Yaz Akşamlarının Bahçe Işıkları 5

Bir başka ışıklandırma yöntemi ise evde olan eşyalarla rahatlıkla yapabileceğiniz bir fikir. Kullanmadığınız kavanozlarınızın kapaklarını çıkartıp, kapak kısmının olduğu kısmı metal bir şerit ile sarın sonrasında yukarı doğru biraz uzatıp ucunuz ilk başladığınız nokta ile döndürerek birleştirin. Yapacağınız bu mumluk hem cam olduğu için aydınlık olacak hem de çok şık duracaktır.

Yaz Akşamlarının Bahçe Işıkları 12

2 farklı kendin yap seçeneği ise metal içerikli. Evet yanlış görmediniz bir rendenin içerisine mum koyup bu şekilde güzel bir görüntü elde etmeniz mümkün. Diğeri ise bildiğiniz domates salçasının konulduğu teneke kutulardan yapılmış bir aydınlatma. Teneke kutunun üzerine çiviyle istediğiniz şekli çizebilir ya da istediğiniz şeyi yazabilirsiniz. Teneke kutuların ve rendelerin mutfaktan sonra Bahçe Işıkları olarak bu kadar güzel görünebileceği kimin aklına gelirdi?

Hakkında Ece X.

avatar
Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

Buna da Göz Atın

yeni far paletleri

Renkleriyle Büyüleyen En Yeni Far Paletleri

Göz makyajına önem verenler için far paletleri çok değerlidir. Her mevsime uygun renkleri seçip farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir