En Son Yazılar

Venedik Maske’lerinin Hikayesi

Aksesuar tasarlamayı her zaman çok sevmişimdir. Çünkü bir kıyafeti tamamlayan en önemli unsurlardan biridir aksesuar. Maske ise Venedik Karnavalı’ nı incelediğim günden beri ilgimi çekiyor. Çünkü, ihtişamlı ve eğlenceli görünümlerinin altında hazin bir başlangıç öyküleri var.

1348 yılında başlayan veba salgınından dolayı nüfusun nerdeyse yarısı hayatını kaybediyor. Yaşamaya devam edenler ise vücutlarındaki yaraları saklamak için farklı kıyafetler ve aksesuarlar kullanıyorlar. Yüzlerindeki yaraları saklamak için ise maske kullanmaya başlıyorlar.

Ben de hem bu insanların durumunu bir sembol haline getirmek, hem de maskenin işlevi dışında farklı aksesuarlara dönüşebilceğini göstermek amacıyla bu kolye ve broşları tasarladım. Bugün sizlerle bunları paylaşıyorum.

Belki sizin de görünmeyen yaralarınız vardır ve bu maskelerle saklamak istersiniz…

Hakkında Gülşah Çiftçi

avatar

Kendisi okullu editörümüz. Bugüne kadar hep moda zevkini beğendiğimiz insanları dinledik, izledik, takip ettik. Şimdi karşımızda işin okulunu okumuş bir editörümüz var. Tasarlıyor, dikiyor sonra da giyip modelliğini yapıyor. Kimden mi bahsediyoruz? Başka bir biricik yazarımız olan Gülşah’tan…
Google+

Buna da Göz Atın

sevgililer günü makyajı

En Güzel Önerilerle 2018 Sevgililer Günü Makyajı

2018 yılına girdiğimiz şu günlerde yılbaşı heyecanın yerini 14 şubat sevgililer günü heyecanı aldı. Eğer …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir