Toskana gezi rehberi
Arezzo

Toskana’da Ne Yapılır? Toskana Gezi Rehberi

İtalya’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Toskana, tarihi yapıları, kültürü, şarapları ve lezzetli yemekleriyle size harika bir tatil yaşatabilir. Eğer bir tatil planı yapıyorsanız ve keşfetmek için farklı yerler arıyorsanız Toskana bunun için en güzel yerlerden biri. Peki Toskana’da ne yapılır? İşte sizin için derlediğimiz Toskana gezi rehberi

Arezzo

En tarihi yerlerinden biri olan Arezzo’da müzeleri, kiliseleri ve anıtları ziyaret edebilirsiniz. Bu önemli yapıları görmek kültürel açıdan yapılabilecek en iyi gezilerden biri olacaktır.

https://www.thecrazytourist.com/15-best-things-arezzo-italy/

Montepulciano

Bir Orta Çağ kenti olan Montepulciano, şaraplarıyla ünlüdür. Bu kentte birbirinden lezzetli şarapları tadabilir, tarihi yapıları gezebilir ve birbirinden güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz.

https://gezimanya.com/montepulciano

Val d’Orcia

Bir tabloyu andıran köylere sahip bu güzel bölge, Toskana gezi rehberi içinde mutlaka yer alır. Eğer siz de Toskana gezi planı yapıyorsanız mutlaka ama mutlaka bu bölgeyi gezmelisiniz.

https://www.discovertuscany.com/valdorcia/24-hours-in-valdorcia.html

Elba

Toskana’nın en popüler adası olan Elba, 150 adet harika plaja sahiptir. Masmavi denizlere ve ince kumlara sahip bu plajlara giderek muazzam bir tatil geçirebilirsiniz.

http://www.hotelmarelba.it/en/isola-elba.php

San Gimignano

Toskana’nın en küçük ve en popüler şehri olarak bilinen San Gimignano, muhteşem üzüm bağları ve mimari yapılarıyla adeta bir kartpostal görünümündedir.

https://gezimanya.com/san-gimignano

Lucca

Muhteşem bahçeleri ve görülmeye değer kiliseleri ile Toskana’da gezilmesi gereken yerlerden biri de Lucca’dır. Rönesans ve Orta Çağ dönemine ilginiz varsa buraları gezerken büyülenebilirsiniz.

https://www.principedipiemonte.com/en/hotel-on-viareggio-shoreline/hotel-near-lucca/

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

dekorasyonda sıcak renkler

Dekorasyonda Sıcak Renkler Nasıl Kullanılır?

Dekorasyon aşıklarına dekorasyonda sıcak renkler kullanma rehberi! Havaların soğumasıyla birlikte ev dekorasyonunda küçük değişiklikler yaparak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir