Ryan Air ile Seyahat

Yaklaşık 10 gündür yazamıyordum bunun sebebi ise öğrenci işi bir yurt dışı seyahatine çıkmış olmamdı. Tamamen kendi planlamalarımla 10 gün boyunca 4 ülke 5 şehir gezdim. Her şehri tek tek anlatacağım fakat öncelikle Ryan Air’dan bahsetmek istiyorum.

Ryan Air’ın Türkiye’den uçuşu yok fakat Avrupa’da bir çok yere uçuşları mevcut. Bütün Avrupa’yı komik fiyatlara gezebilmenizi sağlayan Ryan Air ile uçmadan önce Türkçe olarak bir çok yerde araştırma yaptım fakat doğru düzgün bir sonuca ulaşamadan şansıma güvenip yola çıktım.

İlk olarak bahsetmek istediğim şey bavul konusu. İnternet’te bu konuda bir çok şey okuyup ona göre bavul alıp gitmeme rağmen herhangi bir kontrol yapmamaları gerçekten şaka gibiydi. Aşağıda gördüğünüz kutunun içerisine sığdırabildiğiniz tek bir parça bavul ve çok belli olmasa da normal boyutlardaki el çantanızı ücretsiz yanınıza alabiliyorsunuz. Tek önemli olan şey oraya sığması.

ryan air 2

Bavulunuzu mümkün olduğu kadar yumuşak malzemeden seçmeye çalışın çünkü gerektiğinde üstünüzü kat kat giyinip bavulunuzu daha küçük boyutlara getirebilirsiniz. Ryan Air kendi sitesinde yazdığından bir kaç santimetre daha büyük büyük bavulları da sığdırabilecek bir kutuya sahipti. Büyük olan bagaj hakkı için sitede yazan 55cm x 40cm x 20cm, küçük olan ise 35 x 20 x 20cm. Benim bavulum ise 55cm x 43cm x 22cm boyutlarındaydı. Arada yer bile kaldı fakat siz yinede daha büyük bir bavul almamaya çalışın.

ryan air

Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise hava alanları. Ryan Air gibi ucuz uçak firmaları genel olarak şehir merkezlerine 1-2 saat uzaklıktaki hava alanlarına iniş yapıyor. Biletinizi alırken ve ya indiğinizde temin edebileceğiniz otobüs biletleri var. Önceden aldığınız için daha fazla ödeyebilirsiniz. Mesela Paris’e indiğimizde eğer daha önce alsaydım 25 euro verecektim ama indiğimde 17 euroya otobüs vardı.

Barselona ve Roma’da ise Ryan Air büyük hava alanlarına iniş yapıyordu bu sayede metroyla şehir merkezlerine ulaşım çok rahattı. Fakat Brüksel’den sabah erken olan uçuşumuz için hava alanına yakın bir otelde kalmak zorunda kaldık.

Son olarak online check-in yapmayı unutmayın. Biletinizi alırken yer seçmiş olsanız bile online check-in yapmamış olanlar hava alanında başka bir ücret ödüyor. Yaptığınız online check-in’in mutlaka çıktısını alın çünkü o sizin biletiniz olacak. Çıktısı alınmayan biletler içinde başka bir ücret ödeniyor.

Ryan Air ufak tefek ayrıntılardan para kazanan bir hava yolu şirketi. Uçakta içeceğiniz, yiyeceğiniz her şey ücretli mesela. Ama bunların dışında fiyatları çok ama çok uygun. Ryan Air ile Roma’dan Barselona’ya 19 euroya uçtuğumu belirtmek isterim. Uçaklar yeni ve tertemiz. Çok fazla konforu yok fakat zamanında kalış ve zamanında inişleriyle benden tam puan aldı. Ryan Air internet sitesini sık sık ziyaret edip 5 euro gibi komik fiyatlara uçuşlar bulabilirsiniz. Bütün kurallarına uyduğunuz da hiç bir ekstra ücret ödemeden kolayla ve çok ucuza uçabilirsiniz.

ryan air 3

Hakkında Ece X.

avatar
Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

Buna da Göz Atın

yeni far paletleri

Renkleriyle Büyüleyen En Yeni Far Paletleri

Göz makyajına önem verenler için far paletleri çok değerlidir. Her mevsime uygun renkleri seçip farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir