Neon Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Tekrar Merhabalar,

Bu günde sizlerle ”Neon” makyaj hakkında konuşmak istedim. Kendileri çok afilli, çok janjanlı, çok kıpır kıpır olan bu renkler ama aynı zamanda bir türlü cesaret edipte kullandığımız renkler değil mi? Onun yerine çoğumuz bu duygularımızı soft (yumuşak) renklerle bastırıyoruz. Halbuki yerinde ve dozunda kullandığımızda gayet şık olabilen renkler.

Yaz olunca aklıma gelen şeyler nedense çiçek desenli, cıvıl cıvıl renkli elbiseler  ve klasik eye-liner bol rimel hafif allıktan oluşan sade makyaj ikilisi oluyr genelde. Bence artık bu cıvıltıları yüzümüze taşıma vakti geldi.

Örneğin her zaman yapmamız gerektiği gibi (lütfen bu kısmı hiçbir makyajda atlamayalım) yüzünüzü güzelce temizleyip nemlendirme işleminin hemen ardından renkli nemlendirici veya BB krem kullanıp eğer yüzünüzde kapatılıcıak kusurların varsa kapattıktan sonra yüzümüze güzel bir kontör uygulayalım. Daha sonra yüzümüze ve kıyafetimize uyacak allığı seçelim. Ben makyajın en çok göz kısmını seviyorum çünkü dudaklarım maalesef Angelina Jolie gibi değil ve ben de tüm şevkimi gözlerime yoğunlaştırıyorum. Tabi şanslı kısımı atlamıycam.

kadinimmutluyum_neon_makeup_makyaj

Picture 1 of 11

 

Siz dolgun dudaklı bayanlar ise neon renklerde ruj kullabilirsiniz. Gözlerde ise hafif parıltıyı ve çok az gölgelendirme tercih edin. Bol rimel sürmeyi sakın unutmayın. Fakat gel gel gelelim ki bu neon farlada o güzelim rujlar kadar masum değiller. Çok fazla pigmentli oldukları için en ufak fazla kullanımda araba farına dönme ihtimalimiz olduğundan bu farları ya kaşımıza kadar çıkartmadan kullanıcaz yahut çok az geçiş renkleri kullanarak uygulayacağız. Sonrasında kirpiklerimizi rimelleyip dudaklarımıza nude veya somon renkte ruj sürebiliriz.

Bu makyajda lip-gloss önermiyorum (neon makyaj gözlerde olduğu zaman) çünkü yoğunluk gözlerde olduğu için lip-gloss’un parlaklığıyla çakışacaktır. Bildiğiniz üzere eğer dudaklar ön plandaysa gözler arka plana geçmelidir yahut gözler ön plandaysa dudaklar arka plana geçmelidir. Annesinden gizlice makyaj çantasını eline geçirmiş kız çocukarı gibi her önümüze gelini sürmemeliyiz. 🙂

Amaaa dersenizki ben bu makyajda da dudaklarım incecik kalmasın istiyorum; o zaman kullanacağınız rujun renginde bir dudak kalemi ile dudak çerçevenizden çok az yukarıda bir çerçeve çekip rujunuzu uygulayabilirsiniz.

Umarım biraz daha olsun bu güzelim renkleri kullanma cesaretiniz gelmiştir.

Sonuçlarınızı bizimle paylaşmaya çekinmeyin. Her türlü sorunuz için ben burdayım.

Yorumlarınızı bekliyorum…

Hakkında C. Ayşegül Kağıt

avatar
Bize göre Güzellik ve Bakım denilince akla Ayşegül'den başkası gelemezdi. Aramıza en son katılan gönüllülerimizden olan Ayşegül aynı zamanda takımın en genç üyesi. Bu kadar genç olmasını kıskanmamızın yanında işine olan tutukusunu da kıskanmıyor değiliz. Ayşegül şu sıralarda cilt bakımı ve makyözlük konusunda uzmanlaşmak adına adımlarını atmakta. Bir gün Hollywood makyözü olarak karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayacağımız Ayşegül'e aysegul@kadinimmutluyum.com adresinden ulaşabilirsiniz. Google+

Buna da Göz Atın

stüdyo daire nasıl dekore edilir

Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Büyük şehirde ve tek başına yaşayanlar için stüdyo daireler en iyi seçim. Sıcak ve fonksiyonel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir