dünyanın en pahalı 5 şehri

Dünyanın En Pahalı 5 Şehri

Yapılan araştırmalara göre dünyanın en pahalı 5 şehri belirlendi. Dünyanın en ucuz şehri olan Tunus’dan sonra şimdi de Dünyanın en pahalı şehirlerini görmeye hazır mısınız? İşte sizin için derlediğimiz dünyanın en pahalı şehirleri listesi.

Luanda

Angola’nın başkenti olan Luanda, yapılan araştırmalarla birlikte en pahalı şehir olarak belirlendi. Kültür merkezi olmasının yanında önemli bir liman ve endüstri kenti olması da bu listede 1. olmasının en önemli sebepleri arasında.

https://edition.cnn.com/travel/article/day-and-a-night-luanda/index.html

Hong Kong

En zengin şehirlerden biri olan Hong Kong bu sıralamada 2. sırada yer alıyor. Asya’nın en pahalı şehirleri arasında bulunan Hong Kong aynı zamanda en güzel ülkeler arasında yer alıyor.

https://www.arcadis.com/en/asia/hong-kong-and-macau/

Tokyo

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, 12 milyon insanı barındırdığı için aynı zamanda en kalabalık şehirler arasında da yer alıyor.

https://gezimanya.com/tokyo

Zürih

İsviçre’nin başkenti olan Zürih, ülkenin en büyük şehri olmasının yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da oldukça zengin bir şehirdir. Bu açıdan Dünyanın en pahalı 5 şehri listesinde de 4.sırada yer alıyor.

https://gezimanya.com/zurih

Singapur

Her mevsim sıcak olan şehirlerden biri olan Singapur, aynı zamanda oldukça pahalı olmasıyla da bilinir.

http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/yasaklar-diyari-singapur-40630076

Dünyanın en pahalı 5 şehri listesinden sonra dünyanın en kalabalık şehirlerini de görmek isterseniz buraya tıklayın.

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

Helsinki gezi rehberi

Helsinki Gezi Rehberi; Helsinki’de Gezilecek Yerler

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, doğal parklarından mimari yapılarına, adalarından pazarlarına kadar gezilecek pek çok yeri olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir