dekorasyonda renk seçimi

Dekorasyonda Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Dekorasyonda renk seçimi birçok açıdan önemlidir. Renklerin insan psikolojine olan etkisi evinizi dekore ederken doğru renkleri seçmenizi gerektiriyor. Hem dekorasyon trendlerine uygun hem de sizin stilinizi taşıyan renklerde bir eve sahip olmak için önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?

İşte dekorasyonda renk seçimi ile ilgili harika öneriler.

http://www.lonny.com/Home+Tour/articles/kaBDS8tExgy/Homepolish+Reinvents+Cookie+Cutter+Condo+Color

Evinizi dekore ederken tercih edeceğiniz renklere önceden karar verin. Bir baz rengi belirledikten sonra o renkle uyumlu diğer ara renkleri seçin. Örneğin mavi ağırlıklı bir salon oluşturmak istiyorsanız birkaç sıcak renk ile görünümü dengelemenizde fayda var. Bu örnekte olduğu gibi mavi gibi soğuk bir renk ile turuncu gibi sıcak bir renk harika bir uyum yakalamış.

https://www.thespruce.com/decorating-with-a-warm-color-scheme-451979

Ev dekorasyonunda en tercih edilen renkler hiç kuşkusuz toprak tonlarıdır. Toprak tonlarının rahatlatıcı bir etkisi vardır. Eğer siz de evinizde daha huzurlu ve dingin bir hava yaratmak istiyorsanız krem rengi, kahverengi, altın, sütlü kahve, taba gibi toprak tonlarını bir araya getirebilirsiniz. Açık ve göz yormayan renklerin arasına turuncu gibi parlak bir renk eklerseniz çok daha uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz.

https://www.homedit.com/learn-to-combine-colors-like-a-pro/

Son zamanların en sevilen dekorasyon trendlerinden biri ise bir renge ağırlık vererek dekorasyon yapmak. Örneğin mavi rengi tercih ettiyseniz duvarlardan koltuk takımına, halıdan perdeye kadar her bir detayı mavi seçerek monokrom bir görünüm yaratabilirsiniz. Elbette araya beyaz, krem rengi, sarı gibi açık renklerden de eklemeyi ihmal etmeyin.

https://www.brit.co/pantone-2018-color-of-the-year-decor-ideas-ultra-violet/

Evinizde uyumu yakalamak için her bir odada benzer renkleri kullanmaya özen gösterin. Örneğin mor rengini tercih ettiyseniz yatak odasından salona kadar her yerde morları ağırlıklı olarak kullanmaya çalışın. Bu şekilde evinizin tamamında bir renk uyumu yakalamış olursunuz.

http://rjaka.info/coral-color-home-decor/

Son zamanlarda beyaz renk en çok kullanılan renklerden biri olsa da 2018 dekorasyon trendleri arasında canlı bir renk ile beyazı beraber kullanmak çok daha popüler. Pembe ya da nar çiçeği gibi canlı bir rengi duvarlarda, perdelerde, halılarda kullanarak diğer tüm parçaları beyaz seçerek siz de 2018 trendlerine uygun bir ev dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

pasta tasarımı önerileri

Söz, Nişan ve Düğün İçin Pasta Tasarımı Önerileri

Son günlerde özel günler için farklı pasta tasarımları yaptırmak son derece popüler. Siz de önünüzdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir