karpuzlu tarif

Yaz Sıcaklarına Buz Gibi 5 Karpuzlu Tarif

Yaz mevsiminin en güzel yanlarından biri hiç kuşkusuz yaz meyveleridir. Bunların arasında ise birinciliği karpuz alır. Hemen herkesin sevdiği hem tatlı hem de soğuk bu meyve tatlılarda da harikalar yaratıyor. Pastadan pizzaya kadar pek çok lezzete uyarlayabileceğiniz bu muazzam meyveyi sıcak yaz günlerinde evinizden eksik etmeyin. Gelin karpuzlu tarif listesine yakından bakalım.

  • Karpuzlu Pasta

Normal pastalara göre oldukça hafif ve serinletici olan karpuzlu pasta doğum günlerinin vazgeçilmezi olabilir. Karpuzu yuvarlak şekilde kestikten sonra etrafını kremşanti ile çevreleyin ve üzerine dilediğiniz meyvelerle süsleme yapın. Pastanızı kestiğinizde bu muazzam görüntüyle karşılaşacaksınız. Karpuz tatlı olduğu için çok fazla tatlı malzeme koymanıza da gerek yok.

https://realfood.tesco.com/recipes/watermelon-cake.html
  • Karpuzlu Cheesecake

Siz de bir cheesecake severseniz karpuzlusunu da mutlaka deneyin. Marmelat kısmına karpuzu püre haline getirerek katabilirsiniz. Dilerseniz farklı aromalarla yaptığınız cheseecake üzerine karpuz dilimleri de koyabilirsiniz. Bu sayede harika tatlınız bir karpuzlu tarif olabilir. Dolaptan çıkarıp buz gibi bir şekilde servis edebilirsiniz.

https://www.aeb.org/foodservice/foodservice-overview/73-salads-and-sides/807-watermelon-and-blueberry-cheesecake-national-watermelon-promotion-board
  • Karpuz Pizzası

Sevdiklerinize bir ara öğün atıştırması olarak hazırlayabileceğiniz serin bir tarife hazır mısınız? Daire şeklinde kestiğiniz karpuzu önce meyveler ve peynirlerle süsleyin ve daha sonra pizza gibi üçgen olarak kesin. Her bir dilim son derece lezzetli olacak. Dilerseniz meyveli bir pizza, dilerseniz de peynir ve domates gibi daha tuzlu tercihleri barındıran bir pizza yapabilirsiniz.

https://www.cleanplates.com/eat/recipes-eat/watermelon-pizza-recipe/
  • Karpuz Dondurması

Sıcaktan bunaldığınızda karpuzlu tarif yapmak için vakit kaybetmeyin. bunun için bir çubuğa karpuz dilimini saplayıp buzluğa atmasını beklemeniz yeterli. Eğer biraz daha lezzetli olsun istiyorsanız karpuzları blanderdan geçirip diğer meyvelerle karıştırdıktan sonra kalıplara döküp buzdolabında dondurma haline gelene kadar bekleyebilirsiniz. Bu karpuzlu tarif çocuklarınız için de oldukça sağlıklı.

https://www.domu.co.uk/blog/watermelon-ice-lolly/
  • Karpuz Salatası

Yaz sıcaklarında ağır yemekler yemek yerine öğle yemeğinde mis gibi karpuz salatası yemeye ne dersiniz? Karpuzları küp küp doğradıktan sonra istediğiniz bir peyniri üzerine ufalayın, nane yapraklarıyla süsleyin ve yemeğiniz hazır. Dilerseniz bu salatayı başka meyvelerle de renklendirebilirsiniz.

https://toriavey.com/toris-kitchen/watermelon-feta-salad-with-mint/

Bu birbirinden lezzetli karpuzlu tariflerden sizin favoriniz hangisi?

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

pasta tasarımı önerileri

Söz, Nişan ve Düğün İçin Pasta Tasarımı Önerileri

Son günlerde özel günler için farklı pasta tasarımları yaptırmak son derece popüler. Siz de önünüzdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir