avrupa'da euro kullanmayan ekonomik ülkeler

Avrupa’da Euro Kullanmayan Ekonomik Ülkeler Rehberi

Yurt dışına tatil için gitmek istiyor ve yeni yerler keşfetmek istiyorsunuz ancak Türk Lirasının her geçen gün değer kaybetmesi sebebiyle gidemiyorsanız sizin için Euro kullanmayan ve Türkiye’ye göre daha ekonomik olan Avrupa ülkelerini derledik. İşte Avrupa’da euro kullanmayan ekonomik ülkeler listesi!

Bulgaristan

  • Türkiye’ye yakınlığı sayesinde kolaylıkla gidebileceğiniz Bulgaristan Euro kullanmayan en harika Avrupa ülkelerinden biri. Doğasıyla büyüleyen, köylerinin mutlaka ziyaret edilmesi gereken, Sofya gibi şehirlerinde çok fazla para harcamadan eğlenebileceğiniz, yeyip içebileceğiniz ve konaklayabileceğiniz bu harika ülkeyi mutlaka gidip görülecek ülkeler listenize ekleyin.
http://www.maremontrealestate.com/ru/general/bulgaristanda-bir-hafta/

Bosna-Hersek

  • Avrupa’daki en ekonomik ülkelerden biri olan Bosna-Hersek, tarihi ile ünlü. Görülecek birçok yeri bulunan bu küçük ülke ucuzluğuyla da biliniyor. Restoranları ve mağazalarında rahatlıkla gezip alışveriş yapabileceğiniz bu ülkenin doğası da hayran olunacak derecede güzel. Türkiye’ye yakın olması ve kendi para birimini kullanıyor olması bu ülkeyi de gidilmesi gereken ülkeler arasına ekliyor.
https://www.turna.com/blog/bosna-hersek-gezilecek-yerler

Makedonya

  • Üsküp, Ohrid gibi gezilebilecek harika şehirlere sahip Makedonya da kendi para birimini kullanan ekonomik ülkelerden biri. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Osmanlı’dan kalma tarihi yerleri görmek için bile gidilebilir. Camiler, hanlar ve hamamlar bakımından oldukça zengin olan Makedonya, Balkanlar’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.
https://yoldaolmak.com/makedonya.html

Hırvatistan

  • Adriyatik Denizi’ne kıyısı bulunan ve Balkanlar’ın en popüler ülkelerinden biri olan Hırvatistan diğer Balkan ülkelerine göre biraz pahalı sayılabilir. Ancak Euro kullanmaması ve Türkiye’den daha ekonomik olması gidip görmek için yeterli sebepler. Muazzam manzarası, görülesi mimarisi, maviliği ile büyüleyen plajları ile ünlü bu harika ülke aynı zamanda Game of Thrones adlı dizinin çekildiği yerlerden biri.
https://blog.gezinomi.com/genel/hirvatistan-gezilecek-yerler/

Sırbistan

  • Son derece ekonomik olması, euro kullanmaması ve vizesiz olması bu ülkeyi Avrupa’da euro kullanmayan ekonomik ülkeler listesinde en üst sıralara taşıyor. Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Sırbistan hem yazın hem de kışın ziyaretçi akınına uğruyor. Muazzam parkları, çeşitli restoranları ve meydanları ile birkaç günlüğüne gidip gezilebilecek harika bir yer. Birçok artı yönü içinde barındıran bu harika ülkeyi de çok fazla para harcamadan dilediğinizce gezebilirsiniz.
https://gezimanya.com/sirbistan

 

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

yılbaşı için ev hediyesi

Yılbaşı için Ev Hediyesi Önerileri

Yılbaşında bir ev partisine davetliyseniz ve parti sahiplerine şık bir hediye almak istiyorsanız sizin için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir