Altın Maskesi Nedir? Altın Maskesinin Faydaları

Cilt bakımı konusunda her geçen gün farklı yöntemler gün yüzüne çıkıyor. Siyah maske, pembe maske gibi farklı maske türlerinin yanı sıra son zamanlarda çok konuşulan altın maske de bunlardan biri. Cildinizin sağlıklı, pürüzsüz ve parlak olması için siz de bu maskeleri deneyebilirsiniz.

Peki nedir bu altın maskesi?

Kleopatra dönemine kadar uzanan bir geçmişi olan altın maskesi, cilt lekelerinin yok olmasını, akne ve sivilcelerin iyileşmesini, güneş yanıkları ya da kırışıklıklar gibi cildi kötü etkileyen sorunları yok etmeye yarıyor. Birçok markanın piyasaya sürdüğü altın maskelerini deneyebileceğiniz gibi aktarlardan altın tozu alarak da kendi altın maskenizi yapabilirsiniz.

Altın maskesinin faydaları nelerdir?

Altın maskesi, düzenli kullanım ile birlikte cildinizde yaşa bağlı oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir. Cildi sıkılaştırdığı için kırışıklıklar yok olur ve dolayısıyla cildiniz çok daha gergin görünür. İçeriğindeki bileşenler sayesinde cildinizi nemlendirir ve cilt yapısının korunmasına yardımcı olur. Cilt hücrelerini yenilediği için cildiniz parlak ve canlı görünür. Sürekli olarak akne sorunuyla uğraşıyorsanız haftada bir kere altın maskesi uygulayarak aknelerin oluşumunu önleyebilirsiniz. Altın maskesinin faydaları arasında cilt rengini açması da yer alır. Eğer cilt lekelerinin yok olmasını ve cildinizin tek renk olmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz. Ölü hücrelerden arındırır. En bilinen ve tercih edilmesini sağlayan faydası ise hiç kuşkusuz cildi sıkılaştırmasıdır. Cildinizin sıkı, gergin ve parlak olması için altın maskesini haftada bir uygulayabilirsiniz. Her cilt tipine uygun olması ve hamile-emziren kadınlar için de hiçbir sorun teşkil etmemesi bu maskeyi daha faydalı kılıyor. Bu maskeyi yalnızca yüzünüze değil boyun, gerdan, el ve ayaklarınıza da yapabilirsiniz.

Altın maskesi nasıl yapılır?

Aktardan aldığınız altın tozundan bir yemek kaşığı alarak su ile karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Macun kıvamına getirdikten sonra temizlenmiş cildinize iyice yayın ve kuruduktan sonra soyun. Son olarak yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve nemlendirin. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Altın maskesinin faydaları ancak düzenli kullanım ile ortaya çıkabilir. Cilt bakımı rutininize bu maskeyi ekleyerek iyi bir sonuç alabilirsiniz.

 

 

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

yeni far paletleri

Renkleriyle Büyüleyen En Yeni Far Paletleri

Göz makyajına önem verenler için far paletleri çok değerlidir. Her mevsime uygun renkleri seçip farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir